Noc výskumníkov

26. september 2014

Aj tento rok sa výskumníci vydali na dlhú cestu, aby zrealizovali Európsku noc výskumníkov 2014 v končinách, kde bežne výskumníci nechodia. Noc výskumníkov si pripravili aj v našej škole. Deťom priniesli kopu radosti, zábavy a poučenia.

Mali pre ne pripravené zaujímavosti z chémie, paleontológie, geológie, gemológie a etnológie. Možno sa Vám zdá, že sú to ťažké témy, veď už len vyslovenie a zapamätanie týchto názvov je ťažká vec. Ale opak je pravdou. Tajomstvá skryté za týmito cudzími slovami poodhalili veľmi pútavo a niekedy až napínavo. Prosto tak, že deti boli priamo vtiahnuté do deja.

Program Európskej noci výskumníkov sa neskončil v Plaveckom Štvrtku prezentáciami zaujímavostí deťom zo strany výskumníkov. Deti si pripravili pre výskumníkov prekvapenie. Popoludní od 15:00 sa  pred základnou školou uskutočnil festival a oslava Noci výskumníkov. Deti prezentovali pokusy pre výskumníkov, pozvaných hostí, rodičov, učiteľov a každého, kto sa tam dostavil. Zahrala country kapela, uskutočnili sa ukážky cirkusového umenia, spievali sa rómske a nerómske pesničky a ešte rôzne ďalšie prekvapenia.