Kto sme a prečo práve my?

Prečo by ste pre Vaše dieťa/žiaka mali vybrať našu školu?

Kto sme?
- Sme inkluzívna základná škola s prvkami pedagogiky Margaret Rasfeld.
- Poskytujeme vzdelanie pre všetkých!

- Naša základná škola vo svojom vzdelávacom programe zameranom na celkovú inklúziu kladie dôraz na jazyky, komunikáciu, či šport, ale aj na nové predmety, ako Veda Umenia kultúra. Veda prepája, rozširuje a podporuje vedomosti žiakov naprieč celým spektrom školských predmetov, ako matematika, dejepis, jazyky, fyzika, geografia, biológia... a aktivizačným, moderným a inkluzívnym metodickým prístupom prináša a upevňuje vedomosti a zručnosti žiakov. Vzdelávací program Umenie a kultúra prepája nielen teóriu s praxou, ale prepája a upevňuje poznatky a kompetencie naprieč viacerými predmetmi ako: výtvarná výchova, dizajn, etika, filozofia, história, či geografia a materinský, či cudzí jazyk (anglický, nemecký, maďarský, rómsky). Zároveň podporuje vlastné a národné povedomie, svet, jeho kultúru, či umenie v celkových súvislostiach v cudzom jazyku.

- Podporujeme talent každého dieťaťa, či už sa jedná o talent v športe, hudbe, tanci, divadle alebo v jazykoch, ale aj v matematike, literatúre, či vede.

- Preferujeme individuálny inkluzívny prístup. Pri výučbe využívame moderné interaktívne nástroje, moderné a reformné prístupy v Slovenskom jazyku, Vede, či v programe Umenie a kultúra. Okrem pedagogiky Margaret Rasfeld využívame na škole aj metódu FIE - Feuersteinova metóda inštrumentálneho obohacovania, ktorá je zameraná na sprostredkované učenie.

Prečo práve my?
- Pretože pre nás je každé zverené dieťa najdôležitejšie
- Pretože akceptujeme jeho potreby
- Pretože si navzájom pomáhame a to učíme aj deti