• Školský klub detí Základnej školy Plavecký Štvrtok

Sme inkluzívna základná škola s prvkami pedagogiky Margaret Rasfeld. Našim primárnym cieľom je poskytovanie vzdelávania pre všetkých, každý žiak má rovnakú vzdelávaciu príležitosť. Rovnaké ciele a charakteristika sú obsiahnuté a aplikované v ŠKD našej ZŠ.

Dôležitými cieľmi našej školy a ŠKD sú inkluzívne vyučovacie stratégie s cieľom rozvíjať u žiakov didaktické a sociálne zručnosti, kritické a tvorivé myslenie, dôveru, sebadôveru, otvorenú komunikáciu u detí. Prierezovým cieľom každej edukačnej aktivity je rozvíjanie povedomia každého žiaka o jeho vlastných kognitívnych procesoch. Program ŠKD je prepojený so vzdelávacím programom ZŠ – celodenný výchovný systém.

Cieľom výchovy v ŠKD je:

• rozvíjať celkovú osobnosť dieťaťa a zlepšovať jeho výchovno-vzdelávacie výsledky,
    • vytvárať pre deti podmienky, aby malo každé dieťa možnosť v čase mimo vyučovania rozvíjať poznatky získané v škole, rozvíjať svoje nadanie, talent, získať zručnosti, naučiť sa kreatívnemu spôsobu života,
    • kvalitou a pestrou činnosťou dávať deťom podnety pre získavanie vzťahu k sebaovládaniu a vzájomnému porozumeniu,
    • zvyšovať podiel samostatnej práce dieťaťa, motivovať ho k aktívnej účasti na svojom rozvoji,
    • vytvárať podmienky na rozvoj tvorivosti detí,
    • viesť deti k tomu, aby sa naučili pracovať v kolektíve a pre kolektív.

ŠKD deťom poskytuje :

• priestor pre oddych a relaxáciu,
    • podmienky, aby sa mohli kvalitne pripraviť na vyučovanie,
    • podporu k vytváraniu priateľských vzťahov s rovesníkmi,
    • realizáciu v činnostiach, ktoré ich zaujímajú,
    • učiť ich aktívne sa učiť a oddychovať, experimentovať, objavovať, klásť otázky, riešiť problémy,
    • podporuje tvorivosť detí.

Výchovný program ŠKD
    vychovny_program_SKD.pdf
    11.04.2024 10:41 | viac »