O lige

Ciele Ligy komunitných škôl:

• vytvoriť a rozširovať sieť škôl, ktoré spája idea komunitného a inkluzívneho vzdelávania:
  1. – škola funguje v rámci komunity ako vzdelávacie, kultúrne a poradenské centrum
  2. – škola pre všetkých, vzdelávajúca deti a žiakov s rôznymi vzdelávacími potrebami
  • prostrednictvom spolupráce medzi týmito školami overovať inkluzívne a komunitné princípy v českom (pred)primárnom vzdelávaní.
  • predkladať návrhy na zmeny v českom vzdelávacom systéme.
  • presadzovať systémové financovanie podmienok inkluzívneho a komunitného vzdelávania.

Aktivity Ligy komunitních škol:

• spolupráca medzi školami a zdieľanie príkladov dobrej praxe (zdieľanie dokumentov, metód práce, vydarených akcií a pod.)
  • partnerstvo v projektoch a dotačných programoch
  • spoločné vzdelávacie akcie (žiakov – napr. projektové vyučovánie, učiteľov – napr. supervízne stretnutia)
  • spoločné kultúrne a športové akcie
  • návštevy na školách (výmenné stáže na všetkých úrovniach – management, metodici, poradenskí pracovníci)