Opatrenia - pondelok 19.10.

Vzhľadom na priamy kontakt pedagóga druhého stupňa s pozitívnym COVID 19 sa škola opäť dostala do Oranžovej fázy semafóra. Okrem priameho kontaktu sa prejavy ochorenia či už chrípky alebo Covid 19 objavili u troch dalších pedagógov.

Vážení rodičia,

vzhľadom na priamy kontakt pedagóga druhého stupňa s pozitívnym COVID 19 sa škola opäť dostala do Oranžovej fázy semafóra. Okrem priameho kontaktu sa prejavy ochorenia či už chrípky alebo Covid 19 objavili u troch dalších pedagógov.

Nevieme posúdiť či ide o vírusové ochorenie iného typu ako Covid 19 ( aj chrípka je vírus rovnakého kmeňa a nie je možné bez testovania odlíšiť Covid-19 od chrípky ). Postupujeme v zmysle pokynov MŠVVŠ SR, ktoré stanovujú, že ďalší postup koordinuje RÚVZ. Nakoľko je nedeľa nevieme sa s RUVZ skontaktovať, a preto stanovujem na pondelok 19.10.2020 riaditeľské voľno pre žiakov 6. a 7. triedy školy.

Žiaci týchto tried budú mať zajtra povinnosť v čase od 9.00 - 10.00 spojiť sa telefonicky s vedením školy, zadať aktuálne čísla mobilov a o 11.30 sa pripoja povinne všetci žiaci na zoom cez link prideleny učiteľom, ktorý s nimi preverí skúšku spojenia. V prípade, že nedisponujú deti zariadením, s ktorým je možné sa pripojiť ( mobil s aplikáciou zoom) alebo nemajú dáta potrebné k pripojeniu, nahlásia uvedenú skutočnosť pri rannom spojení s vedením školy.

Testovaniu na Covid-19 sa podrobia piedagógovia s príznakmi. Testovanie žiakov nie je nariadené. V prípade príznakov na ochorenie COVID 19 u detí majú rodičia kontaktovať lekára alebo prihlásiť dieťa na testovanie. Ďakujeme za ústretovosť a dodržiavanie hygienických požiadaviek. Ostatní žiaci idú do školy, podľa rozvrhu. Žiaci 8. a 9. triedy podľa manuálu skupín, kontakt s učiteľom v ich triedach nebol a v zmysle nariadení nie je prekážka v bežnej forme vzdelávania (prezenčná forma).

Ďalšie informácie a prípadné pokyny Vám poskytneme zajtra podľa pokynov RUVZ.

S úctou Mariana Korbelová